Akcja organizacja

Część I

"Segregatory - skrawki, naklejki, inspiracje"

Moim największym wyzwaniem w organizacji posiadanych przeze mnie scrapowych zasobów były zawsze resztki papieru.
Mniejsze lub większe skrawki od początku mojej przygody ze scrapowaniem, plątały się w najróżniejszych miejscach. Nie mogłam jakoś znaleźć im miejsca... Szuflada, pudełko, teczka czy plastikowy pojemnik nie zdawały egzaminu. Skrawków wciąż przybywało i ciężko było z nich zrobić użytek. Na samą myśl o grzebaniu w nich i wyszukiwaniu tego, co mogłoby się przydać, aż mnie dreszcz przechodził. Wciąż je jednak gromadziłam i gromadzę nie potrafiąc wycisnąć ich do kosza.

Wreszcie udało mi się ujarzmić te niesforne resztki papieru. Znalazłam na nie sposób, który się sprawdza. Obecnie przechowuję je w segregatorach (tzn. w jednym, specjalnie do tego przeznaczonym). O takim:


Po skończonej pracy, staram się od razu segregować ścinki wg. koloru. Następnie trafiają one do odpowiedniej "koszulki" w segregatorze.Niektóre umieszczam w segregatorze wg. tematu (np. Boże Narodzenie):


Podobnego systemu użyłam do przechowywania naklejek, szablonów, papierowych
ozdób, tagów i rubonsów :

 

 Mniejsze ozdoby i szablony umieściłam w kieszonkach (samoprzylepnych) na płyty CD. Kieszonki przykleiłam na znalezione w domu plastikowe przedziałki do segregatorów. Większe arkusze naklejek trafiły do "koszulek" na dokumenty.

Segregator został także użyty przeze mnie do przechowywania czasopism scrapowych. Posiadam ich kilka i korzystam z nich, gdy potrzebuję odrobiny inspiracji. Denerwowało mnie jednak kartkowanie dziesiątek stron z reklamami, zanim dotarłam do tego co mnie interesowało. Wyrwałam więc interesujące mnie strony, a pojedyncze pomysły wycięłam i nakleiłam na białą kartkę. Po czym wszystko z osobna otrzymało swoją koszulkę i powędrowało do segregatora. Teraz wszystkie inspirujące mnie pomysły znajdują się w jednym miejscu i już ich nie szukam po domu, na różnych półkach. 


Każdy z moich segregatorów otrzymał swój tytuł i trafił na swoje miejsce w mojej scrapowej szafie:
  Część II

"Tasiemki, wstążki, sznurki"

Jednym z zasobów, które towarzyszą scrapowaniu, a mogą być kłopotliwe ze względu na przechowywanie i ich organizację, są dla mnie bez wątpienia tasiemki.
W miarę ich przybywania stawały się one coraz bardziej denerwujące. A nie o to w scrapowaniu przecież chodzi, nieprawdaż:) Szukałam więc sposobu na to, by ujarzmić plączące się i wciąż rozwijające wstążki. Moja droga była długa... myślę jednak, że nareszcie znalazłam rozwiązanie, które mnie satysfakcjonuje.

Pierwotnie składowanie wstążek i sznurków wyglądało tak:


Przy dużej ilości tasiemek i wciąż powiększającej się kolekcji, sposób ten nie sprawdził się. Znalezienie interesującego mnie egzemplarza graniczyło z cudem. Całość miała do tego tendencję do plątania się. Dodatkowo pudełka zajmowaly dużo miejsca, co przy ograniczonej przestrzeni, którą moge poświęcić na moje hobby, było dodatkowym minusem.

Gdy po przeprowadzce w nowe miejsce i zmianie warunków mieszkaniowych, okazało się iż na moje "skarby" mogę poświęcić część szafy, wynalazłam taki oto sposób na moje tasiemki.


Powieszenie tasiemek na wieszakach, stanowiło o niebo lepsze rozwiązanie. Łatwy dostęp, mniejsze plątanie się i mieszanie tasiemek, brak zajmujących miejsce pudełek. Minusem natomiast może być brak scrapowej szafy, jezeli takowej ktoś nie posiada:)

Poprzestałabym na powyższym rozwiązaniu, gdyby nie fakt, że za dwa miesiące znowu będę się przeprowadzać. Na nowym miejscu szafy mieć nie będę... 
do tego jestem ekstremalnie zadowolona z moich segregatorów z poprzedniej części... najnowszy sposób na tasiemki wygląda więc tak:W sklepie z artykułami biurowymi udało mi się  zakupić foliowe przegródki na długopisy lub inne drobiazgi. Przegródki przeznaczone są do segregatorów. 

Szersze tasiemki i tasiemki na rolkach znalazły swoje miejsce w zmontowanych przeze mnie takich oto koszulkach:

 Kieszonki przeznaczone na rolki z tasiemkami otrzymały dodatkowo rzepowe zamknięcie, co chroni rolki przed wypadnięciem gdy segregator stoi pionowo.
Sposób sprawdza się wyśmienicie! Polecam go osobom, które nie posiadają własnych scrapowych pokoi lub kącików. Przechowywanie przydasiów w segregatorach pozwala nam na nie rzucające się w oczy składowanie ich np. na regale w salonie. 
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...